Düşünceler Hakkında Bilmek diş eti kanaması nasıl önlenir

Benim daha sağ art dışımda bir çürük oluşmuştu ve ben bile çuruğu temizletip dolgu yaptırdım

hilal Selam doktor mir benim dişim apse kaptı. Fakat apsede dertlar nanay bir açıklık evet daha sonrasında geçti.

Diş hekiminiz röntgen ve bir trup tedavi metodları ile apseli diş bölgesinin tşhisini yapacaktır.

burcu Hocam merhabalar, üst azı dişimin (elan önceden kanal tedavisi uygulanmıştı) dolgusu düştü baya bir zamandır savsaklama ediyordum ne efsus ki son günlerde şemekkinlik oluştu kendi kendine indi bir elan oluştu bugün yarın giderim derken yine şkonutiğini gördüm bugün elimle arama ederken bir anda patladı ve iltihap fışkırdı gıyabında da azıcık kanla düğümlü aktı aile hekimine servurdum hemen bana Sulcid 375 yazdı fakat ben bu yıl 3 kez penisilin ve türevi ilaç kullandım ilacı kullansam mı diş doktoruma gideceğim lakin kullanmadan mı gitsem kullanıp mı gitsem bilemedim bir bile bu iltihabın patlaması çok sakıncalı mı kana karışma kabil bir durumu var mı :S

Yaklasik 3 gündür agiz ici iltihaplari ile bas etmekteyim. Dis etimin en ense kisminda sagli-sollu olarak cikan parafin iltihap noktalari dis etlerime yayildi.

Kompetan doktor Doktorunuza güvenmelisiniz. şayet bu mevzuda tereddüt yaşıyorsanız özge bir diş hekimine de muayene olabilirsiniz.

şengül hocam. bu dişi eti apsesi midein yapılan otama diş çürüklerinde yapılan kanal tedavisiyle aynı şekilde mi oluyor. dişi delerek mi örgüyor. bugün diş hekimime ön üst dü dişimin dargın şeyler yerken sızladığını söyledim o da see page apse bulunduğunu kanal tedavisi dokumalması icap ettiğini söylemiş oldu de az buçuk korktum açıkcası.

zura merhaba hocam ben isvecte yasiyom burda dis doktoru cok pahali sol yüz asagida disim agiriyor dis ustu kucuk bir et parcasi

Kompetan doktor Antiboyotik tedavisini doktorunuzun söylediği zamana kadar kullanın.. Doktorunuzun önerileri dışına çıkmayın..

Mahir hekim Dişiniz kaybedilebilir. Diğer dişlerinize ilerleyici iltihaplanma bütün dişlerinizin kaybedilmesine ne olabilir. Dahada ilerisi kist oluşturabilir.

kemal hekime az önce başlangıçvurdum çürük dişin altında iltihap yayılmış dedi. lakin kendisi çekmedi sair yere gitmemi söylemiş oldu. çürük dişimin nezdinde ufak bir şnöbetlik var iltihap geliyor anlaşılan fiskül diyorlarmış. bu gidiş gerçek mi ?

Kompetan hekim Dilerseniz bir navigate here diş hekimine görünebilirsiniz iltihaplanma olup olmadığı dair bir bilim edinin..

Uzman hekim Hamilelikte esasta pek çok antibiyotik kullanılabilmekle bu arada dişeti absesi olarak değerlendirdiğiniz durumun fiilen abse olup olmadığının muhik teşhis edilmesi çok önemlidir.çünkü gebelik dönemindeki temelı hormonların salgısındaki enseış haysiyetiyle dişetlerinde “hamilelik tümörü” olarak da adlandırılan bazı lezyonlar oluşabilmektedir.

temelak Oldu hocam bugun tekrardan doktora gittim durumu bahsetim diger o lenf bezimin.dugu sag tarftaki disin onceden hat tedavisi yapilmis sonrasında dolgsu dusmusdu muhtemelen.ondan.sisdi bu sol taraftaki disimdede yine ayni madun cene hat tedavisi olmasi gereke..bi dis vardi zamaninda yaptirmadim doğrusu ortasi yumuşak curumuro agri yapip sismesine muhtemelen ne olusancaj ben.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *